Verkoop huis verbeteren? Verbeter de zoekprestaties op Funda!

Herken je je in deze situaties?

  • Je huis staat zo’n 6 weken te koop en er zijn wel bezichtigingen geweest, maar er is geen bod uitgebracht.
  • De verkoop van je huis ging best snel, maar de financiering van de koper kwam niet rond en nu moet het huis opnieuw in de verkoop.
  • Er lijkt niemand af te komen op je huis, helemaal geen kijker. Vanzelfsprekend baal je als een stekker.

Er is iets aan te doen.

 

Huis verkopen lukt niet, vraagprijs verlagen?

Er zijn een aantal dingen die je kunt doen om de verkoop van je woning te optimaliseren. Niet alles is even effectief. Dat zul je hieronder lezen.

Het meest gehoorde waar de makelaar mee komt, is de vraagprijs verlagen.

  1. Verlagen vraagprijs woning.

Het zal duidelijk zijn dat een lagere vraagprijs zonder meer een grotere doelgroep betekent. Jouw huis is financieel voor meer mensen bereikbaar. Dat wil niet zeggen dat het verlagen van de vraagprijs een goede oplossing is.

 

Een overdreven voorbeeld: Ferrari zal zijn auto’s ook niet goedkoper maken om een groter bereik te hebben. Het heeft namelijk ook een psychologisch aspect: wij leggen de link in onze hersenen dat iets dat duur is, exclusief is. En iets dat exclusief is, heeft een bepaalde aantrekkingskracht. Bij woningen geldt dat ook zo. Als een prijscategorie niet klopt voor ons gevoel als koper, denken we al snel dat er iets mis is met het huis. We hebben dus als zoeker een bepaalde verwachting bij de vraagprijs die wordt neergezet.

 

Daarnaast heb ik nog veel meer ideeën over het verlagen van de vraagprijs, je kunt ze in deze blogs lezen.

 

 

Second Opinion verkoop woning

Waar je bij de verkoop van je woning ook naar zou moeten kijken, is of de presentatie op Funda wel goed en compleet is.

  1. Check je huis op Funda

Kijk daarbij ook eens naar andere woningen die op Funda staan. Wat valt je op bij die huizen. Zijn de foto’s mooi; misschien vanaf een bepaald standpunt genomen. En hoe lang is de tekst; is de opbouw goed, of is het een overdreven lang verhaal. En wat kun je eigenlijk bij het kopje ‘kenmerken’ vinden? Zijn er kenmerken die ook op jouw woning van toepassing zijn, maar die er niet bij staan waardoor de woning minder goed gevonden wordt? En de plattegronden, zijn die eigenlijk wel duidelijk?

 

Vaak denk je als verkoper niet meer na over dat soort zaken. Waarschijnlijk ook omdat je niet weet wat het beste werkt. Ikzelf kijk àltijd naar huizen, naar de staat ervan, naar de goede punten, naar de mindere aspecten. Het is mijn tweede natuur geworden, waar mijn gezin nog steeds wel eens gek van staat te kijken. Ik kan jou dan ook als geen ander helpen om alle aspecten van jouw huis in te zetten bij de verkoop. De minpunten ondervangen en de positieve punten benadrukken.

 

Zoals bij deze klanten uit Lelystad. Hun huis stond 3 maanden in de verkoop toen ze mij benaderden. Dit is hun reactie op mijn hulp:

Superbedankt en wat snel zeg!

We hebben het doorgelezen, en zijn er heel blij mee.
Veel punten die heel logisch klinken! We gaan ermee aan de slag.

Mail me gerust, ik weet zeker dat ik jou ook kan helpen bij de verkoop van je huis.

 

Wil je een melding ontvangen bij nieuwe blogs?

Van te koop naar verkocht

Kan ik je helpen?
Mail me : Ik antwoord binnen 24 uurBel me 06-29384067